Zamknięcie konta w Pekao SA

Informacje o banku Pekao SA

Bank Pekao SA został założony w 1929 roku. Jest to drugi największy bank w Polsce (zaraz za PKO BP) oraz jedna z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Liczba rachunków bankowych prowadzonych przez Pekao SA wynosi około 3,2 milionów. Był pierwszym bankiem w Polsce (III RP), który uruchomił biuro maklerskie. Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Obecnie właścicielem banku jest włoska grupa kapitałowa UniCredit (jedna z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych).

Procedura likwidacji konta w Pekao SA

Proces likwidacji konta w banku Pekao SA rozpoczyna się złożeniem przez posiadacza konta pisemnego wypowiedzenia umowy. Rachunek bankowy jest zamykany z upływem ostatniego dnia wypowiedzenia umowy. Okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc. Zamykając rachunek bankowy jego posiadacz jest zobowiązany do zwrócenia wszystkich kart wydanych do konta bankowego. Konieczne jest również uiszczenie wszelkich zaległych zobowiązać wobec banku.

Opłaty

W przypadku gdy zamykany rachunek bankowy jest starszy nic 3 miesiące jego zamknięcie jest darmowe. Zamykając konto bankowe, które zostało założone w przeciągu 90 dni posiadacz rachunku bankowego będzie zmuszony uiścić opłatę wysokości 35 złotych.

Uwaga!
Składając wniosek o zamknięcie konta w Pekao SA poproście o pisemne potwierdzenie złożenia wypowiedzenia. Może się ono przydać w przypadku gdyby okazało się, że nasze konto nie zostało zamknięte po upływie terminu wypowiedzenia i co gorsza doliczone zostały opłaty związane z prowadzeniem rachunku.

Dokumenty

Tabela opłat i prowizji

Ogólne Warunki Otwierania i prowadzenia rachunków

Szukasz promocji w Banku Pekao? Kliknij poniżej.

Pekao promocja >>