Jak zamknąć konto w PKO BP?

Informacje o banku PKO BP

Jest największym bankiem w Polsce i jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Bank działa w segmencie segmencie detalicznym, korporacyjnym i inwestycyjnym. PKO BP to również najstarszy działający bank w Polsce. Historia banku sięga roku 1919. Liczba rachunków bankowych jakimi zarządza obecnie PKO BP to około 5,5 miliona. Imponująca jest również ilość oddziałów (1200) oraz agencji (1500). Do bank PKO BP należy internetowy bank Inteligo.

Jak zamknąć konto w PKO BP?

Zamknięcie rachunku bankowego w PKO BP wiąże się ze złożeniem pisemnego wniosku w oddziale banku. Czas zamknięcia konta bankowego zależy od tego, w której placówce złożymy wniosek. Najmniej czasu zajmie to gdy złożycie wniosek w oddziale, w którym konto bankowe zostało założone. Jeżeli dokumenty dotyczące likwidacji konta złożycie w innym oddziale to będą one musiały być przesłane drogą korespondencyjną do oddziału, w którym konto było zakładane. Okres wypowiedzenia w przypadku PKO BP trwa 14 dni. Należy pamiętać, że przed zamknięciem rachunku konieczne jest uregulowanie wszystkich zaległych zobowiązań wobec banku. Musicie dodatkowo sprecyzować co ma się stać z pieniędzmi znajdującymi się na rachunku po jego zamknięciu. Podczas trwania okresu wypowiedzenia zobowiązani jesteście do zwrócenia wszystkich wydanych kart do zamykanego konta bankowego.

Opłaty

O tym czy za zamknięcie konta bankowego w PKO BP zostanie naliczona opłata decyduje wiek rachunku. Konta starsze niż 3 miesiące można zamknąć za darmo. Konto, które zostało założone w przeciągu 90 zostanie zamknięte za dodatkową opłatą, która wynosi od 20 do 100 złotych w zależności od rodzaju rachunku jaki posiadaliśmy.

Dokumenty związane z zamykaniem konta w PKO BP

Na stronie internetowej banku PKO BP brak jest wniosku o zamknięcie rachunku. Wniosek musi zostać złożony w oddziale banku.

Tabela opłat i prowizji

Ciekawostki

Teoretycznie można złożyć wniosek o zamknięcie konta korespondencyjnie. Problem w tym, że nie ma wzoru wniosku na stronie internetowej banku PKO BP.

Szukasz promocji w Banku PKO BP? Kliknij poniżej.

PKO promocja >>