Zamknięcie konta w BZ WBK

Informacje o Banku Zachodnim WBK

Bank Zachodni WBK powstał w wyniku fuzji Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym S.A. w 2001 roku. W 2011 roku Bank Zachodni WBK dołączył do Grupy Santander, która jest głównym udziałowcem banku. Bank Zachodni WBK należy do największych i najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych w Polsce. BZ WBK jest jednym z najszybciej rozwijających się banków na polskim rynku. Obsługuje klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże korporacje. Grupa Banku Zachodniego WBK to usługi maklerskie, zarządzanie aktywami, funduszami inwestycyjnymi, leasing, faktoring oraz pełna oferta bancassurance. Głównym akcjonariuszem Banku Zachodniego WBK jest Santander, pierwszy bank w strefie euro i jedenasty na świecie pod względem kapitalizacji.

Likwidacja konta w Banku Zachodnim WBK

Do likwidacji konta w Banku Zachodnim WBK konieczne jest udanie się do placówki banku i złożenie pisemnej rezygnacji. Okres wypowiedzenia wynosi od 14 do 30 dni. Zależy on od tego czy do rachunku była wydana karta. W czasie okresu wypowiedzenia należy wyrównać wszelkie zobowiązania wobec banku. Podczas zamykania konta należy wskazać rachunku, na który powinny być przelane środki z zamykanego konta. Jeżeli tego nie zrobimy pieniądze zostaną przelane na nieoprocentowany rachunek.

Opłaty za zamknięcie konta w Banku Zachodnim WBK

Tabela opłat i prowizji Banku Zachodniego WBK nie przewiduje opłaty za zamknięcie konta.

Dokumenty związane z likwidacją konta w Banku Zachodnim WBK

Regulamin prowadzenia rachunków

Tabela opłat i prowizji

Komentarze do “Zamknięcie konta w BZ WBK”

  1. W zasadzie WBK to dobry bank z jednym małym wyjątkiem – wszystkie oferty typu RNS czy MDM są tam wprowadzane ze strasznym opóźnieniem.